Kup Sudamerikana: Atletiko Paranense blizu polufinala

Bruna Prado/Getty Images

Fudbaleri Atletiko Paranensea pobedili su Bahiju u prvom meču brazilskog okršaja četvrtfinala Kupa Sudamerikane sa 1:0, dok su Fluminense i Klub Nasional igrali nerešeno 1:1.

Veliki trijumf Atletiku doneo je Pablo golom u 67. minutu, a interesantan je podatak da su domaći igrači imali čak 17 udaraca u protivnički okvir gola, za razliku od svega tri gostiju.

Fluminenske je protiv Nasionala vodio od 18. minuta pogotkom Guma, ali je zlata vredno izjednačenje Urugvajcima doneo Žuninjo u 88. minutu.

Revaš utakmice su 31. oktobra, a bolji iz pomenutih duela sastaće se u polufinalu koje je na programu 6/8. i 27/29. novembra).

U sredu u prvom četvrtfinalnom duelu Deportivo Kali i Santa Fe su odigrali nerešeno 1:1, dok se u petak sastaju Defensa de Husticia i Atletiko Hunior.