Šefild na čelu tabele, remi Lidsa i Notingema

Catherine Ivill/Getty Images

U subotu je odigrano deset mečeva 15. kola Čempionšipa.

Posle remija (1:1) Midlzbroa i Derbija, od 16.00 časova je odigrano čak devet mečeva duge po kvalitetu lige u Engleskoj. Najviše golova viđeno je na meču Šefilda i Vigana, koji je završen rezultatom 4:2.

Domaćini su do prednosti stigli u 23. minutu zahvaljujući autogolu Dankleja. Igrao se 39. minut kada je Nejsmit izjednačio rezultat. U poslednjem minutu prvog poluvremena Šarp je zatresao mrežu za 2:1 i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku meča Šarp je još dva puta pogađao u 53. i 63. minutu, da bi Garner u 69. minutu postigao gol za Vigan, ali to nije bilo dovoljno da se izmeni tok meča, pa su domaćini slavili.

Posle ovog meča Šefild je sa 29 bodova izbio na prvo mesto Čempionšipa, i sada ima dva boda više od Midlzbroa i Noriča.

U poslenjem meču dana videli smo remi Lidsa i Notingem foresta. Bilo je 1:1 nakon 90 minuta. Robinson je nakon 11 minuta doneo vođstvo Notingemu, ali Bijelsinom timu bod je izborio gol Kemara Rufa u 82. minutu.