28.10.2018 | 09.22

Dva gola Botrojda, Saporo pobedio u Nagoji

Fudbaleri Sapora pobedili su Nagoju u gostima sa 2:1 u meču 30. kola japanske Džej lige.

BIG fudbal

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Heroj meča bio je veteran Džej Botrojd, 36-godišnjak koji je nekada nastupao za Kovenri, Čarlton, Vulverhempton… On je bio dvostruki strelac, u osmom minutu iz penala, zatim i u 42, a između ta dva gola za domaće je izjednačio Brazilac Žo iz jedanaesterca.

U nadoknadi prvog poluvremena Hatanda je dobio drugi žuti karton, pa je Saporo sa igračem više sačuvao prednost, a pobeda je mogla da bude i ubedljivija.

Saporo je treći na tabeli sa 48 bodova, osam manje od Hirpšime i 12 od lidera Kavaskija, kao i dva više od četvrtoplasiranog Tokija.

Sa druge strane, Nagoja je dva mesta iznad zone ispadanja, tj. 14 sa 34 boda, koliko ima i Ivata, a jednim više od Sagana i Kašive.