AIK sa Janoševićem na golu do 12. krune u Švedskoj

Printscreen/Youtube

Fudbaleri AIK-a iz Stokholma osvojili su titulu šampiona Švedske, pošto su u poslednjem kolu Alsvenskana savladali Kalmar sa 1:0.

Jedini strelac za AIK u Kalmaru bio je Robin Janson u 45+1. minutu, kada je posle centaršuta Tarika Eljunusija iz slobodnog udarca, glavom savladao protivničkog golmana.

Do titule u Švedskoj sa AIK-om došao je i srpski golman Budimir Janošević, koji je odigrao svih 90 minuta u Kalmaru. AIK je 12. put postao prvak Švedske (1900, 1901, 1911, 1914, 1916, 1923, 1932, 1937, 1983, 1998, 2009, 2018), a novom titulom obezbedio je plasman u prvu rundu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Najviše golova je viđeno na terenu Estersundsa, gde su domaći odigrali protiv Hamarbija 3:3. Strelac prvog gola za Hamarbi u 46. minutu bio je srpski napadač Nikola Đurđić, posle sjajne kontre. Hamarbi je na kraju sezonu završio kao četvrti zbog lošije gol razlike, ali isto bodova kao i Malme, koji će uz Norćeping u prvo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Đurđić je tako sezonu u Alsvenskanu završio kao treći strelac sa 13 pogodaka.

Iz lige su ispali Dalkurd i Treleborgs, dok će Bromapojkarna u baraž za opstanak.