Spektakl na Bombonjeri i remi: Od nule na Monumentalu!

Richard Heathcote/Getty Images

Fudbaleri Boka Juniorsa i River Plate remizirali su u prvoj utakmici finala Kopa Libertadores 2:2.

Fantastičan meč, koji je zbog vremenskih nepogoda pomeren sa subote na nedelju, viđen je u frenetičnoj atmosferi na Bombonjeri.

Domaći su dva puta vodili, golovima Abilje u 34. i Benedeta u 45+1, ali je River uspeo da ostane neporažen. Strelac prvog gola za taj tim bio Prato u 35, dok je Iskerdos u 61. postigao autogol i izrastao u tragičara meča.

Revanš je na programu 24. novembra od 21 čas i u toj utakmici će se krenuti od nule, pošto po tamošnjim pravilima ne važi gol u gostima.

Prvo finale u istoriji elitnog takmičenja Južne Amerike koje igraju Boka i River donelo je sve ono što se od njega očekivalo. Bespoštedna borba na obe strane i velika uzbuđenja na terenu, praćena sjajnom atmosferom na tribinama, opravdali su naziv Superklasiko.

Prvu pravu priliku na utakmici iskoristio je Abilja u 34. minutu kad je odbijenu loptu u šesnaestercu zakucao u mrežu za eksploziju oduševljenja na Bombonjeri.

Radost je kratko trajala pošto su gosti samo minut kasnije poravnali. Prato je iskoristio sjajnu asistenciju Martinesa i pogodio dalji ugao Rosijevog gola.

U nastavku je River prikazao bolju partiju, stvorio nekoliko prilika, ali je Rosi ostao nesavladan. Kazna je usledila u samom finišu polurvemena, kad je Benedeto glavom skrenuo loptu iza Armanijevih leđa za novo oduševljenje domaćih pristalica.

Pogodak u nezgodnom momentu nije poremetio River, koji je i u drugom delu bio kvalitetniji rival i na kraju zasluženo izbegao poraz. Martines je centrirao, a Iskerdos traljavom intervencijom poslao loptu u svoju mrežu.

Do finiša utakmice nije bilo prilika, a onda je Benedeto mogao da postane junak Boke. U 90. minutu je izašao jedan na jedan sa Armanijem, ali mu je ovaj zaustavio udarac i spasao svoj tim poraza.