Nejmar sa bele tačke doneo pobedu Brazilu

Stu Forster/Getty Images

U prijateljskom susretu Karioke su savladale Urugvaj. Junak pobede bio je napadač Pari Sen Žermena Nejmar koji je u 76. minutu postigao jedini pogodak na utakmici

Fudbaleri Brazila nastavili su trijumfalni niz pošto su u petoj uzastopnoj prijateljskoj utakmici ostvarili pobedu. Trebalo bi istaći da još od četvrtfinala Svetskog prvenstva i poraza od Belgije rezultatom 2:1, Karioke nisu primile pogodak, a mreža Alisona je i ovog puta mirovala uprkos što su navalu Urugvaja predvodili Edison Kavani i Luis Suarez.

Na londonskom Emirejtsu viđena je veoma tvrda utakmica koja i nije imala baš preterano prijateljski karakter, a to se i moglo očekivati imajući u vidu da je reč o ekipama iz Južne Amerike. O žustrini susreta između Urugvaja i Brazila najbolje svedoči podatak da je glavni sudija Kreg Pouson čak sedam puta vadio žuti karton iz džepa.

U prvom poluvremenu viđen je veliki broj prilika. Nejmar je pretio iz slobodnog udarca, poništen mu je i gol zbog ofsajda, a Alison je u nekoliko navrata brilijantno zaustavljao udarce Kavanija i Suareza.

Drugo poluvreme je bilo nešto manje dinamično, ali je u tom delu igre rešeno pitanje pobednika. Danilo je prošao po desnoj strani, a Laksalt bio prilično neoprezan što je desni bek Brazila znao da iskoristi i dodatno naglasi kontakt u šesnaestercu rivala.

Loptu na belu tačku postavio je Nejmar koji je loptu poslao u donji levi ugao golmana Kampanja i doneo pobedu Brazilu.