Carlos Rodrigues/Getty Images

21.11.2018 | 19.07 > 19:09

Lord definitivno ide u zatvor na 50 dana

Danski napadač Niklas Bentner odslužiće zatvorsku kaznu u trajanju od 50 dana zbog napada na taksistu, potvrđeno je iz kancelarije državnog tužioca u Kopenhagenu.

Niklas Bentner

Catherine Ivill, Getty Images Sport

Popularni Lord je početkom septembra pretukao takistu u glavnom gradu Danske, a iako se branio da je sve bilo u samoodbrani, uhapšen je, a sada mu je i potvrđena kazna od 50 dana zatvora, pošto je odustao od žalbe.

Danski državni tužilac je potvrdio da neće biti žalbe u ovom slučaju, pa će 30-godišnji napadač Rozenborga u zatvor na 50 dana, a isplatiće i simboličnu novčanu kaznu od 1.500 kruna.

"Iz sveg srca se izvinjavam klubu što je do ovoga došlo. Rozenborg je prema meni bio i više nego dobar. Bio sam kao u novoj porodici, u novom domu, posle perioda kada mi je bio potreban novi start, novi svež vazduh", rekao je kontroverzni Bentner.

Niklas Bentner je u karijeri bio fudbaler Arsenala, Volfsburga i Notingem Foresta, pre nego što je u Rozenborg došao prošle godine. Za reprezentaciju Danske je odigrao 81 meč i postigao 30 golova.