Atlanta i Portland u finalu MLS šampionata

Katharine Lotze/Getty Images

U noći između četvrtka i petka u MLS šampionatu su odigrani revanš mečevi konferencijskih finala, posle kojih su se u utakmicu za naslov šampiona plasirali Atlanta Junajted i Portland Timbersi.

Atlanta Junajted je do finala plej-ofa stigla, iako je na gostujućem terenu Njujork Red Bulsa poražena rezultatom 1:0, pošto je u Džordžiji u prvom susretu slavila sa 3:0.

Jedini gol na susretu viđen je tek u četvrtom minutu sudijske nadoknade meča, kada je strelac za Njujork Red Bulse bio Tim Parker, koji je posle kornera i velike gužve u šesnaestercu protivnika ćušnuo loptu u mrežu za Pirovu pobedu svoje ekipe.

Franšiza Atlanta Junajteda je osnovana tek 2014. godine, u MLS šampionatu je od prošle godine i igraće već u drugoj sezoni u finalu MLS plej-ofa.

U drugom revanš meču je bilo daleko uzbudljivije. Portland Timbersi su slavili u gostima protiv Sporting Kanzas Sitija sa 3:2, pošto je u prvom susretu bilo 0:0.

Portland je već bio šampion MLS-a 2015. godine, a prolazak u drugo finale su mu obezbedili Argentinci. Dvostruki strelac je bio kapiten Dijego Valeri u 61. i 90+9. minutu, kao i Sebastijan Blanko u 52. minutu.

Sporting je dobro otvorio meč golom Mađara Danijela Saloija u 20. minutu, ali je usledilo izjednačenje sjajnim golom Blanka sa oko 30 metara. Valeri je golom glavom doneo preokret Portlandu, da bi egal uspostavio u 80. minutu Gerso Fernando, pogotkom za tim iz Kanzasa. Na kraju je Dijego Valeri u potpunosti rastužio domaće navijače, pošto je u devetom minutu sudijske nadoknade posle kontre zatesao mrežu domaćina za pobedu svog tima.

Veliko finale između Atlante i Portlanda je zakazano za 8. decembar, a tim iz Džordžije će biti domaćin na „Mercedes Benc“ stadionu.