07.12.2018 | 22.59 > 23:02

Vili bod u Vest Bromviču, Rodrigez rukom za remi

Fudbaleri Vest Bromvič Albiona i Aston Vile igrali su nerešeno 2:2 u 21. kolu Čempionšipa.

VBA - Aston Vila

Gareth Copley, Getty Images Sport

Ekipa iz Birmingema je došla u vođstvo u 12. minutu, kada je strelac bio holandski internacionalac Anvar El Gazi. VBA je uspeo da izjednači u 28. minutu kada je do desetog gola u sezoni u Čempionšipu došao Dvajt Gejl.

El Gazi je svoj drugi pogodak na meču postigao u 59. minutu, dok je asistent bio Džek Griliš.

Vest Bromvič Albion je u 90+1. ipak došao do izjednačenja u meču dve najefikasnije ekipe u ligi. Na kraju je čovek odluke bio napadač VBA Džej Rodrigez, koji je u padu rukom poslao loptu u gol, ali sudije to nisu videle, pa je na kraju bilo 2:2 na "Hotornsu", na kojem Aston Vila nije pobedila već više od decenije.

VBA na trećem mestu na tabeli Čempionšipa ima 36 bodova, dok je Aston Vila 8. sa 32 boda.