Getty Images/Christof Koepsel

12.01.2019 | 15.31 > 19:07

Iran, Irak i Liban superiorno do osmine finala

Fudbalska reprezentacija Irana i Iraka plasirale su se u drugu fazu AFC Azijskog kupa pobedama u mečevima 2. kola grupe D.

Iran, navijači

Alex Livesey/Getty Images

Iran je savladao selekciju Vijetnama 2:0, dok je Irak bio još ubedljiviji protiv Jemena 3:0.

Zvezda Rubina iz Kazanja Sardar Azmun postigao je oba gola za Iran, u 38. i 69. minutu.

Posle ubedljivog startnog trijumfa nad Jemenom Tim Melli ima šest bodova i u poslednjoj rundi sa komšijama iz Iraka boriće se za prvo mesto u grupi.

Iranci su u meč ušli kao favoriti, dok vijetnamski tim, koji je nedavno osvojio istorijsku regionalnu titulu, ima ambicije da se plasira u drugu fazu.

Domaći su poveli u 38. minutu, kada je Saman Godos stigao jednu tešku loptu po desnoj strani i iz okreta centrirao idealno, a Azmun se samo poklonio na petercu.

Vijetnamci su u drugom poluvremenu impresionirali, a najbolju šansu propustio je Kong Feng Nuin u 52. minutu, kada je bolji od njega bio Alireza Bejravand.

Pobedu za Iran potvrdio je Azmun, koji je u 69. minutu primio pas Mehdija Torabija na ivici šesnaesterca, okrenuo se i šutirao precizno.

Sigurna je i bila i reprezentacija Iraka koja je u Šardži sa 3:0 savladala Jerem i zajedno sa Iranom obezbedila plasman u drugu fazu takmičenja.

Irak je već posle 19 minuta vodio sa 2:0 golovima Alija i Rasana, a u sudijskoj nadoknadi konačan rezultat postavio je Abas.

Odlučujući duel grupe D za prvo mesto u grupi biće odigran 16. januara u 17 časova, a ukoliko bude nerešeno Iran će u osminu finala sa prve pozicije.

Jemen će protiv Vijetnama voditi bitku za treće mesto.

Saudijska Arabija je u jedinoj utakmici grupe E u Dubaiju savladala Liban sa 2:0 i posle trijumfa na startu na Severnom Korejom (4:0) obezbedila plasman u osminu finala.

Al Muvalad je u 12. minutu doneo prednost Saudijcima, a Al Mogavi je sredinom drugog poluvremena duplirao vođstvo i overio nova tri boda.

U nedelju u Al Ainu se sastaju Katar i Severna Koreja.