Vest Brom posle 18 godina slavio u Boltonu

George Wood/Getty Images

Fudbaleri Vest Bromvič Albiona nadigrali su Bolton na gostovanju 2:0, u poslednjem meču 28. kola Čempionšipa.

Vest Brom je tako opravdao ulogu favorita i  stigao do 14. trijumfa u sezoni.

Gosti su poveli u 19. minutu kada je Džej Rodriges, posle asistencije Dosona zatresao mrežu Boltona.

Konačnih 2:0 postavio je Fild u 75. minutu, a u listu asistenata upisao se strelac prvog pogotka Rodriges.

Bila je to prva pobeda Vest Broma u Bolton od decembra 2000. godine, a ujedno i prvi trijumf u 2019. godini. Vest Bromvič Albion je izbio na treće mesto na tabeli jer ima bolju gol razliku u odnosu na Šefild junajted.

Vest Brom se sa 50 bodova nalazi na trećem mestu na tabeli, ispod Noriča koji ima tri boda više i Lidsa sa 54 boda.

Bolton je u zoni ispadanja, na 23. poziciji sa 22 boda i pretrpeo je čak 16. poraz u sezoni.

U narednom kolu Vest Bromvič Albion dočekuje Midlzbro, dok će Bolton ugostiti Reding.

Mečeve Čempionšipa možete pratiti u ekskluzivnom i direktnom prenosu na kanalima Sport kluba.