FA kup: Kapu odveo Votford u četvrtfinale

Mike Hewitt/Getty Images

U prvom meču osmine finala FA kupa Votford je kao gost na Loftus Roudu slavio protiv Kvins Park Rendžersa 1:0 i na taj način se plasirao u četvrtfinale.

Nadali su se domaći navijači da će njihovi ljubimci, predvođeni iskusnim vukom Stivom Meklarenom, uspeti da prebrode razliku između dva ranga i plasiraju se među osam najboljih. Ta nada je živela tokom ćitavog meča, ali realno ona je počela rapidno da se smanjuje od nadoknade prvog poluvremena, kada se Etijen Kapu odlično snašao i doveo goste u vođstvo, ispostaviće se i odlučujuće.

Pokušavali su domaći u drugom poluvremenu, imali nekoliko odličnih prilika, a najbolje preko Furlonga i kapitena Nemca Lajstnera, koji je bukvalno sa par metara doneo pogrešnu odluku i umesto sa logičnom levom nogom, pokušao da zahvati loptu jačom desnom, što ga je koštalo gotovo sigurnog pogotka.

Votford se na ovaj način posle dve sezone u kojima nije uspeo da prođe četvrto kolo konačno našao u četvrtfinalu, prvi put posle 2016. kada je igrao čak i polufinale.