Kopa Sudamerikana: Istorijski uspeh Čileanaca

Buda Mendes, Getty Images Sport

Fudbaleri Union La Karele iz Čilea plarisali su se u 1/16 finala Kopa Sudamaerikane nakon što su u revanšu protiv Šapokoensea u Brazilu odigrali 1:1.

Prvi duel završen je bez golova i Union La Karela je mesto među 32 najbolja tima obezbedila zahvaljujući pogotku u gostima.

Čileanci su poveli u 21. minutu golom Argentinca Valtera Arijela Boua, ali su u finišu prvog poluvremena ostali sa igračem manje zbog isključenja Erika Figuera. Šveđanin je za samo 14 minuta dobio dva žuta kartona i morao je van igre.

Brazilski tim je brzo materijalizovao brojčanu prednost i u 50. minutu izjednačio je pogotkom Everalda. Šapokoense je do kraja utakmice imao terensku inicijativu i nekoliko dobrih prilika da postigne još jedan gol vredan plasmana u sledeću rundu takmičenja, ali nije bilo promene rezultata.