Argentina: Legendarni Lisandro Lopes vodi Rasing na vrh

Marcelo Endelli/Getty Images

U derbiju 20. kola Superlige Argentine aktuelni šampion Rasing savladao je u gostima Independijente 3:1 uz odličnu partiju iskusnog Lisandra Lopesa i na taj način ponovo zaseo na čelo tabele.

Ujedno i gradski derbi Avelanede praktično je počeo autogolom Burdisa već u petom minutu za vođstvo plavo-belih. Ipak, u trećem minutu nadoknade Galbor donosi izjednačenje i najavljuje vrelo drugo poluvreme. U drugom delu na scenu je stupio iskusni 35-godišnji Lisandro, nekadašnja vedeta Liona. U 54. minutu dovodi Rasing u vođstvo golom iz penala. Konačnih 3:1 za overavanje velike pobede donosi u nadoknadi vremena Zarako, na asistenciju upravo Lopesa. Posle ove pobede Rasing je ponovo preuzeo prvo mesto sa 48 bodova, tri više od Difense i Husticije, uz meč više. Independijente je deveti sa 29 bodova.

Ostali rezultati: Godoj – Velez 0:2, Urakan – Union Santa Fe 1:3, Belgrano – San Lorenco 0:0.