Dron izazvao pometnju i prekid meča u Engleskoj

Mark Evans/Getty Images

Neobična situacija se dogodila u subotu na utakmici engleske Lige 1 između Portsmuta i Bredforda, kada je meč prekinut zbog naleta drona.

U svežem je sećanju utakmica između Srbije i Albanije 2014. godine na stadionu Partizana, kada je izbio incident pošto su pristalice gostujuće reprezentacije iznad terena poslale dron sa nacionalističkim obeležjima. Meč je potom prekinut i nije nastavljen, a usledile su i kazne za oba državna tima, ali je deblji kraj izvukla Srbija.

U subotu u Engleskoj nije bilo tako dramatično, ali je moglo da bude, pošto je tokom drugog poluvremena meča iznad Fraton parka u Portsmutu primećena letelica na daljinsko upavljanje.

Sudija Oliver Lengford je odmah zaustavio igru i poslao fudbalere van terena, a konfuzija je prekinuta nekoliko minuta kasnije, kada je dron odleteo u nepoznatom pravcu. Portsmut je na kraju slavio sa 5:1.

Letelice, kojima se upravlja sa daljine, su sve popularnije u svetu, ali mogu da naprave velike probleme, dok je prisutan i strah od terorističkih napada. U Britaniji je pred Božić upotrebom jednog drona došlo do velike pometnje na aerodromu Getvik, kada je otkazano skoro 1000 letova, što je uticalo na 250.000 putnika.