KONKAKAF: Independijente slavio, De Bur pred ispadanjem

Jan Kruger, Getty Images Sport

Fudbaleri Indepedijentea iz Paname pobedili su Sporting Kanzas Siti na svom terenu u prvom meču četvrtfinala KONKAKAF Lige šampiona sa 2:1.

Domaći su do trijumfa došli golovima Iveja u 39. i Korpasa u 59. minutu, dok je jedini gol za goste dao Sančes u 51. iz penala.

Kanzas je bio dominantan celu utakmicu, na kraju je imao 71 odsto posed lopte, ali je Indepedijente bio taj koji je često pretio iz kontri i na kraju uspeo da slavi.

Revanš je na programu 15. marta u Kanzas Sitiju.

Meksički Monterej praktično je već osigurao plasman u polufinale pošto je kao domaćin savladao Atlantu, ekipu koju vodi Frank de Bur, sa 3:0.

Sančes je doveo domaće u vođstvo u 17. minutu iz penala, da bi poptuni raspad gostiju kreirali Pabon u 80. i Galjardo osam minuta kasnije.

Monterej će ogromnu prednost braniti u revanšu 14. marta u Atlanti i zaista je potrebno čudo, pa da meksički predstavnik ne zaigra među četiri najbolja tima takmičenja.