09.03.2019 | 14.45 > 14:49

Piksi do drugog remija, šampion do drugog trijumfa

Aktuelni prvak Kine Šangaj SIPG ostvario je i drugu pobedu na startu nove sezone. Sa 3:2 nadigrali su ekipu Đangsua.

Dragan Stojković Piksi

Getty images/ Masashi Hara

Počelo je na najbolji mogući način za tim koji vodi Vitor Pereira - autogolom Vong Songa i prvim golom u seniorskoj konkurenciji Vei Džanga u prva tri minuta.

Apsolutno su kontrolisali igru crveni, a na terenu su dominirali Oskar, Elkeson i Čangjui.

Kada je na startu drugog poluvremena u 47. minutu Venđun postigao gol za 3:0 izgledalo je da timu koji sa klupe predvodi Rumun Kozbin Olaroju preti prava katastrofa, Aleks Eder i Pengfei koji je ušao na startu drugog dela igre nisu odustajali.

Gosti su postigli dva identična gola u 65. i 69. minutu. Asistenti su bili Vong Song za prvi i Aleks za drugi, a oba puta je strelac bio Pengfei, koji je koristio ofanzivnu igru beka domaćih Venđuna.

Pengfei je postigao i treći gol nekoliko minuta pre kraja meča, ali je opravdano poništen zbog ofsajda.

Ekipa Dragana Stojkovića Piksija Guangdžou R&F ostvario je drugi remi u sezoni. Piksijev tim je odigrao nerešeno sa ekipom Dalijan JIfanga 3:3.

Saba je u 33. minutu doneo prednost domaćem timu, ali je pre odlaska na pauzu Karasko izjednačio iz penala.

Isti igrač je u 56. minutu doneo prednost gostima, a zatim je Zahavi u 68. pogodio za 2:2.

Žen Long je još jednom doneo nadu gostima da mogu do trijumfa i u 86. minutu zatresao mrežu domaćih za 3:2.

Junak utakmice bio je Zahavi, koji je u sedmom minutu sudijske nadoknade doneo drugi bod ekipi Guangdžoua.