Getty Images/Stuart Franklin

16.03.2019 | 23.07 > 23:09

Sijetl ubedljiv, poraz Paunovog Čikaga

Fudbaleri Sijetl Saundersa pobedili su Čikago Fajer na gostovanju u okvir MLS rezultatom 4:2.

Veljko Paunović

Getty Images/John Dur

Gosti su poveli golom Rodrigesa u osmom minutu, da bi već u 15. prednost bila duplirana. Strelac je bio Moris, na asistenciju Nikolasa Lodeira.

Sjajni urugvajski plejmejker je u 49. minutu iz uloge asistenta prešao u ulogu egzekutora i iz penala povisio na 3:0.

Od tog trenutka, tim Veljka Paunovića je zaigrao bolje i preko Edvardsa u 56. i Herbersa u 84. smanjio na 3:2, ali je Ruidijas u 88. otklonio sve dileme oko pobednika.

U redovima Čikaga nije bilo Aleksandra Kataija zbog povrede, dok je Nemanja Nikolić igrao 71 minut.

Saundersi imaju maksimalan skor iz tri utakmice i prvi su na Zapadu. Fajer je 10. na istoku sa bodom.

U ostalim mečevima, Kolumbus - Dalas 1:0, Hjuston - Vankuver 3:2, Njujork Red Buls - San Hose 4:1, Orlando - Montreal 1:3.