17.03.2019 | 04.00

Runi kao u najboljim danima: Het-trik i asistencija

Ekipa DC Junajteda savladala je u duel američkog MLS Real Solt Lejk Siti sa 5:0, uz het-trik veterana Vejna Runija.

Wayne Rooney

Patrick McDermott/Getty Images

Nekadašnji kapiten reprezentacije Engleske doneo je svom timu prednost u 34. minutu pogotkom iz penala.

Sedam minuta kasnije, Runi postiže drugi gol, a gosti poluvreme završavaju sa desetoricom igrača zbog crvenog kartona Džefersona Savarina.

Runi je u 65. minutu kompletirao het-trik, kada je golom završio prelepu akciju svoje ekipe, a već u 67. minutu tim iz Jute je ostao sa devetoricom igrača, pošto je drugi žuti karton dobio Marselo Silva.

Do kraja je tim iz prestonice uspeo još dva puta da zatrese mrežu protivnika, Lukas Rodrigez je postigao efektan gol iz voleja posle kornera koji je izveo Runi, da bi u konačnih 5:0 postavio Ulises Segura.

I u duelu Los Anđeles Galaksija i Minesote viđeno je pet golova, a tim iz LA slavio je pobedu rezultatom 3:2.