17.03.2019 | 11.31 > 11:35

Kašima bolja od Mihailovićevog Sapora, Podolski strelac

U nedelju ujutru po srednjeevropskom vremenu odigrano je devet mečeva japanske Džej-lige, a u meču koji je direktno prenošen na Sport klubu 2 Kašima je u gostima bila bolja od Sapora rezultatom 3:1.

Lukas Podolski

Etsuo Hara/Getty Images

Kašima je do vođstva protiv Sapora, koji predvodi srpski trener sa austrijskim pasošem Mihailo Petrović, došao u 12. minutu preko Šoa Ita, koji je samo 11 minuta kasnije svojim drugim pogotkom duplirao prednost.

U 76. minutu Leonardo je postigao treći gol za goste i rešio meč, a počasni pogodak za Saporo postigao je Brazilac Anderson Lopes.

Bila je to druga pobeda Kašime zaredom, nakon uvodna dva kola u kojima su zabeležili poraz i remi. Saporo je u prva četiri kola zabeležio sedam bodova.

U narednom kolu Kašima gostuje Ivati, a Saporo će igrati u gostima protiv Nagoje.

Sagan Tosu je kod kuće bio bolji od Ivate 1:0, a jedini gol postigao je nekadašnji fudbaler Barselone Isak Kuenka u sudijskoj nadoknadi vremena.

Visel Kobe je remizirao kod kuće protiv Šimizua, a nekadašnje superzvezde evropskog fudbala igrale su za domaćina - Lukaš Podolski je čak postigao i jedini gol za Kobe, dok je bod Šimizuu u 88. minutu doneo severnokorejski veteran Tese Čong. Nekadašnji španski reprezentativci Andres Inijesta i David Vilja odigrali su čitav meč za ekipu Kobea.

Tokio je kod kuće pobedio Nagoju 1:0 golom Nagaija, a Hirošima je istim rezultatom na domaćem terenu savladala Jamagu - strelac je bio Kašiva u 61. minutu.