Kanavarov Guangdžou minimalcem do treće pobede

Subotnji program kineske Superlige otvorila su dva meča, a pobede u trećem kolu ostvarile su ekipe Guangdžou Evergrandea i Peking Guoana.

Fabio Cannavaro

Buddhika Weerasinghe/Getty Images

Izabranici Fabija Kanavara slavili su protiv Dalijan Jifanga u gostima rezultatom 1:0.

Prvo poluvreme nije donelo mnogo uzbuđenja, ali je u nastavku viđeno nekoliko izglednih prilika za promenu rezultata.

Jedini je šansu iskoristio Anderson Taliska, koji je mrežu domaćeg tima zatresao u 80. minutu, posle asistencije Li Ćuepenga.

To je treći trijumf Guangdžou Evergrande na startu šampionata, dok Dalija Jifang još uvek ne zna za pobedu, pošto posle tri kola ima dva remija i jedan poraz.

U narednom kolu Guangdžou Evergrande će u gradskom derbiju odmeriti snage sa Guangdžou R&F Dragana Stojkovića Piksija.

Peking Guoan je takođe trijumfovao u gostima sa 1:0 protiv ekipe Peking Renhe.

Jeidni gol na meču postigao je Ju Dabao u 61. minutu, na asistenciju Li Leija.

Peking Guoan je lider tabele sa sva tri trijumfa iz tri kola, dok je Peking Renhe na 14. mestu i još uvek nije stigao do prvih bodova.

Mečeve kineskog fudbalskog šampionata možete pratiti na kanalima Sport kluba.