LŠ: Goleada u Ninkovićevom Sidneju, raspucani Taliska

Mark Metcalfe/Getty Images

U trećem kolu azijske Lige šampiona u Fudbalu Sidnej i Šangaj SIPG su remizirali 3:3, dok je Gvangžu Evergrande bio bolji od Melburna 4:0. Pobede su ostvarili Hirošima i Ulsan.

Već u trećem minutu Sidnej je poveo protiv Šangaja golom Sima De Jonga. Izjednačio je Vu Leijun u 27, a pet minuta kasnije je siguran izvođač penala za domaći Sidnej bio Adam La Fondre. Ju Hai je do kraja poluvremena izjednačio na 2:2.

Aleks Brosk je u 84. minutu doneo prednost Sidneju još jednom, a bod za kinesku ekipu je izvukao Elkeson u 89. minutu na asistenciju Oskara. Miloš Ninković je igrao nešto manje od pola sata, a ušao je u drugom poluvremenu.

U istoj grupi je Ulsan bio bolji od Kavasakija 1:0, a jedini gol pao je u nadoknadi kada je strelac bio Kim Su-An.

Gvangžu je deklasirao Melburn Viktori 4:0, a tri gola su viđena u prvom poluvremenu. Za kineski tim kog predvodi Fabio Kanavaro dva puta je pogodio Taliska, jednom Jang Liju, dok je u drugom poluvremenu autogol postigao Broksham.

Daglas Vijera je doneo vođstvo Hirošimi protiv Daegua u 12. minutu, dok je konačnih 2:0 u ovom duelu postavio Daiki Vatari do kraja poluvremena.