Dva gola Ibre, nezaustavljivi Vela ponovo strelac

Katharine Lotze/Getty Images

Fudbaleri Los Anđeles Galaksija ostvarili su četvrtu uzastopnu pobedu u MLS šampionatu, a oba gola u trijumfu protiv Filadelfije 2:0 postigao je Zlatan Ibrahimović.

Iskusni švedski napadač je u 27. minutu doveo svoj tim u vođstvom pogotkom glavom posle odličnog centaršuta sa leve strane, a devet minuta kasnije iz jedanaesterca je postavio konačan rezultat.

Ibrahimović je ove sezone postigao četiri pogotka.

Gosti iz Pensilvanije du utakmicu završili sa igračem manje jer je u 76. minutu zbog dva žuta kartona isključen Ostin Trasti.

LA Galaksi je treći za Zapadu sa 15 bodova i za vodećim Los Anđeles FC, koji je sa 2:0 savladao Sinsinati, zaostaje 4 boda. Strelci za lidera konferencije bili su Mark Kaje u 32. i Karlos Vela u nadoknadi vremena. Bio je to njegov već osmi gol u sezoni.

DC Junajted je iskoristio poraz Kolumbusa od Montreala 1:0 i trijumfom na gostovanju Koloradu 3:2 preuzeo vodeće mesto na Istoku.

Domaći su poveli u 11. minutu preko Fajlhabera, ali je DC Junajted do odlaska na odmor golovima Akoste, Darkina i Rodrigeza preokrenuo. Konačan rezultat postavio je Kamara u 66. minutu.

U ostalim mečevima postignuti su sledeći rezultati: Hjuston – San Hoze 2:1, Sijetl – Toronto 3:2, Minesota – Njujork Siti 3:3, Nju Ingland – Atlanta 0:2, Dalas – Portland 2:1 i Real Solt Lejk – Orlando 2:1.