14.04.2019 | 20.40 > 20:41

Važna pobeda za Mitjilend pred derbi sa Kopenhagenom

U derbi meču koji je kompletirao treće kolo plej-ofa za titulu šampiona danske Superlige, fudbaleri Mitjilenda opravdali su epitet blagog favorita i rezultatom 2:0 savladali Odenze.

Mitjiland

Michael Regan/Getty Images

Mitjiland

Prvi pogodak viđen je u 28. minutu, kada je kapiten Jakob Poulsen bio precizan sa penala, koji je minut ranije skrivio Jepe Tverskov.

Konačnih 2:0 postavo je nigerijski internacionalac Frenk Onjeka, na asistenciju Rafala Kužave.

Igrao se 55. minut. Posle ovog meča, Mitjilend ima 55 bodova i pet koraka zaostatka za vodećim Kopenhagenom, kojem gostuje već u narednoj rundi, u četvrtak 18. aprila