Alsvenskan: Pobede Đurgardena i Helsingborga

Dva meča trećeg kola švedskog Alsvenskana odigrana su u ponedeljak. Do trijumfa su stigli Đurgarden i Helsingborg.

lopta fudbal

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Đurgarden je pred svojim navijačima trijumfovao protiv Geteborga rezultatom 2:1.

Domaći tim je tako stigao do druge pobede u novoj sezoni, posle remija na startu i sada se nalazi na vrhu tabele sa sedam bodova.

Ulvestad je doveo domaće do prednosti u 50. minutu, posle asistencije Ringa.

Nigren je u 83. minutu izjednačio, a samo pet minuta kasnije Buja Turej je srušio nade gostima da mogu do boda. U listu asistenata se još jednom upisao Ring.

U drugom meču dana Helsingborg je sa 2:1 nadigrao Hamarbi.

Abubakari je pogodio u 14. minutu za vođstvo domaće ekipe, a u 19. je Kjartanson bio precizan za izjednačenje.

Konačnih 2:1 postavio je Erikson u 81. minutu. Srpski napadač Nikola Đurđić odigrao je svih 90 minuta za gostujući sastav.

Helsinborg je na četvrtom mestu sa šest bodova, dok je Hamarbi na 13. poziciji sa četiri boda manje.