Gol Tošića u katastrofi Piksijevog Gvangdžoua

Matthias Hangst, Getty Images Sport

Fudbaleri Đangsu Suninga ubedljivo su savladali Gvangdžou R&F sa 5:1 u pretposlednjem meču 6. kola kineske Superlige i tako su stigli do četvrtog mesta na tabeli sa 12 bodova, šest manje od vodećeg Peking Guoana.

Ekipa trenera Kozmina Olarujua bila je bolja tokom svih 90 minuta, stvorila brojne šanse i nanela pravu katastrofu timu Dragana Stojkovića koji se već sada grčevito bori za opstanak jer ima pet bodova na 11. mestu.

Strelci su bili Eder u 3. i 65. minutu, Aleks u 20. i 26 posle solo akcija i lepih šuteva sa distance, zatim Peng Fei u 89. za domaće i Duško Tošić, koji je u svom drugom meču u sezoni postigao gol za 1:1 u 12. minutu.

Stojkovićev tim odbrambeno je najgori u ligi jer je primio 17 golova na šest utakmica.

U prvom meču dana Dalijan i Čongking remizirali su 1:1 – vodeći gol za domaće postigao je Karasko u 68. minutu, a izjednačio je Fernandinjo iz penala u 79.

U poslednjem meču dana Vuhan i Šangaj Šenhua odigrali su nerešeno 1:1.