Getty Images/Stuart Franklin

23.04.2019 | 20.06 > 20:08

Azijska LŠ: Evergrandeu bod u Melburnu

Fudbaleri Gvangžou Evergrandea remizirali su u četvrtom kolu grupe F azijske Lige šampiona sa Melburn Viktorijem na strani 1:1.

Paulinjo

Getty images/ Masashi Hara

Paulinjo

Takav rezultat može se smatrati lošim za kineskog predstavnika, pošto je Melburn u prva tri kola doživeo sva tri poraza.

Huang Bouven doveo je Gvangdžou u vođstvo u 24. minutu, a bod Australijancima doneo je Ingam dva minuta kasnije.

Evergrande je drugi na tabeli sa 7 bodova, dok je Melburn poslednji sa jednim.

Lider grupe G je japanska Hirošima, koja posle trijumfa nad Daeguom u Koreji 1:0 ima 9 poena.

Jedini gol za Hirošimu postigao je Araki u 34. minutu.

Ni šampion Kine Šangai SIPG nije uspeo da upiše pobedu protiv australijskog predstavnika, pošto je kod kuće remizirao sa Sidnejom 2:2.

O'Nil u 33. doveo je Sidnej do prednosti, SIPG je preokrenuo preko Elkesona u 477. i Vang Šenčaoa u 59, da bi poen gostima doneo Le Fondr u 62.

Miloš Ninković nije dobio šansu u ovoj utakmici za australijski tim.

SIPG je drugi u grupi H sa 5 bodova, tri manje od vodećeg Ulsana, a Sidnej je poslednji sa 3.

U ostalim utakmicama: Kavasaki - Ulsan 2:2, Al Zavra - Al Nasr 1:2, Al Hilal - Esteglal 1:0, Zob Ahan - Al Vasl 2:0, Al Ain - Al Duhail 0:2.