Getty Images/Stuart Franklin

24.04.2019 | 00.16 > 05:19

Kruzeiro nezadrživ, Gremio naneo prvi poraz Libertadu

Fudbaleri Kruzeira zadržali su stoprocentan učinak u Kopa Libertadores pošto su u petom kolu grupe B savladali Laru na strani sa 2:0.

Fudbaleri Kruzeira

Pedro Vilela, Getty Images Sport

Brazilski klub sad ima svih 15 bodova i gol razliku 10:0, a plasman u nokaut fazu takmičenja osigurao je i pre ove utakmice.

Bez obzira na to, ekipa Manua Menezesa nije spuštala ritam, pa je na gostovanju u Venecueli povela u 31. minutu preko Freda. Asistent je bio Tijago Neves. Taj rezultat bio je aktuelan sve do 78. kad je Sasa iz penala postavio konačbih 2:0.

U narednom kolu, Kruzeiro dočekuje Emelek, koji je u gostima bio bolji od argentinskog Hurakana 2:1. Strelci za ekvadorski tim bili su Haime u 34. Angulo u 72. minutu, a gol za domaće postigao je Gamba u nadoknadi vremena.

Emelek ima 6 bodova i remu u poslednjem kolu će mu biti dovoljan za plasman u sledeću rundu takmičenja ukoliko Lara, koja ima bod manje, u gostima ne pobedi Hurakan.

Remi u tom duelu biće joj dovoljan za plasman u nokaut fazu, jer trenutno ima 5 bodova, dva više od trećeplasiranog Emeleka.

Gremio je u grupi H u gostima savladao Libertad Asunsion 2:0 i paragvajskoj ekipi nameo prvi poraz u takmičenju. Oba gola za Brazilce postigao je Everton u 29. i 84. minutu.

Libertad je još ranije obezbedio mesto u doigravanju, dok je Gremio sa utakmicom više izbio na drugo mesto ispred Universidad Katolike. Poslednji je Rosario Central sa samo bodom.

U grupi C čileanski Universidad de Konsepsion i Olimpija Asunsion iz Paragvaja su odigrali 3:3. Ortiz je u nadoknadi vremena, i to sa igračem manje, doneo bod gostima i svoj tim zadržao na vrhu tabele sa 9 bodova. Universidad de Konsepsion ima 6, koliko i ekipa Godoj Kruza koja je savladala Sporting Kristal 2:0. Golove za Argentince postigli su Viera iz penala u nadoknadi prvog poluvremena i Lusero u 48. minutu.

U grupi E urugvajski Nasional je u gostima pobedio Atletiko Mineiro 1:0 golom Karbalja u 87. minutu.

Nasional je ovim trijumfom obezbedio plasman u nokaut fazu, a iz grupe E društvo će mu praviti paragvajski tim Sero Portena.