Getty Images/Stuart Franklin

24.04.2019 | 06.33 > 06:39

CCL: Sančes za pobedu, velika prednost Montereja

Fudbaleri Montereja dobili su kao gosti rezultatom 1:0 prvi meč finala CONCACAF Lige šampiona protiv gradskog rivala UANL Tigresa.

Nikolas Sančez

Azael Rodriguez/Getty Images

Jedini gol u 119. meču Klasiko Regio postigao je Argentinac Nikolas Sančes u 43. minutu.

Revanš se igra na stadionu Montereja za nedelju dana, kada će domaćin pokušati da osvoji četvrtu kontinentalnu titulu u ovoj deceniji, a gost da izbegne treće izgubljeno finale u četiri godine.

Meč dva verovatno najbolja kluba Zapadne hemisfere nosio je dodatnu težinu zbog lokalnog rivaliteta i činjenice da se nikada ranije za titulu prvaka Severne i Srednje Amerike i Kariba nije igrao gradski derbi.

Gostujući Rajados otvorili su meč mnogo bolje i od rane faze zatvorili su napadački izuzetno potentne domaćine, sprečivši ih da u prvom poluvremenu ijednom zaprete. Zasluge za to svakako idu urugvajskom treneru Dijegu Alonsu, koji je pre dve godine osvojio CCL sa Paćukom, šokiravši upravo Tigres u finalu.

Monterej je stvorio dve šanse u prvih 40 minuta, a onda je Dorlan Pabon poslao pâs za Nikolasa Sančesa, koji je čudesno izbegao ofsajd zamku, namestio se na šut sa šesnaesterca, ali je pogodio stativu.

Argentinski štoper igra izvanredno ove sezone, u Ligi MX dao je 11 golova, a dva minuta pred poluvreme upisao se u strelce četvrti put u CCL. Pabon je ponovo bio dodavač, ovog puta iz kornera, a nekadašnji igrač Rasinga sjajno se kretao i zakucao glavom loptu u ugao. To je Sančesov četvrti gol u derbijima Montereja, čime je izbio na treće mesto večne liste strelaca Rajadosa za samo dve i po godine.

U drugom poluvremenu su domaći konačno našli malo prostora i počeli da testiraju golmana Barovera, ali je dugogodišnji čuvar mreže River Plejta bio u odličnoj formi. Ulazak skupocenog tandema Žinjak – Dam dodatno je pomogao da pritisak Tigresa bude snažniji, ali je Barovero bio odličan u desetak opasnih situacija.

Meč je okončan minimalnom pobedom Rajadosa, što je za Tigres treći put u četiri godine da ne uspevaju da dobiju prvi meč finala Lige šampiona pred svojom publikom. Za nedelju dana ih čeka mnogo teži posao pred rivalskom publikom, nekoliko kilometaa južnije na stadionu BBVA Bankomer, gde je Monterej dobio sve tri utakmice u takmičenju sa ukupnim skorom 9:0.