Ekipa Los Anđeles Galaksija odigrala je nerešeno sa Minesotom u devetom kolu MLS i sada zaostaju tri boda za gradskim rivalom Los Anđeles FC, timom koji je prvi na Zapadu sa 22 boda.

Vejn Runi

Patrick McDermott/Getty Images

Vejn Runi

Lider Istoka je DC Junajted sa 17 bodova, i to posle trijumfa na gostovanju Kolumbusu 1:0 – jedini pogodak postigao je Vejn Runi u 27. minutu, mudrim udarcem po zemlji iz slobodnog udarca.

Drugi sa tri boda zaostatka jeste ekipe Montreal Impakta, koja je sa 3:0 slavila na gostovanju Nju Ingland Revolušnu – svi pogoci pali su u poslednjih desetak minuta, tačnije od 79. minutu, a strelci su bili Šom i dvaput Džekson-Hamel.

Čikago Fajr, koji sa klupe vodi srpski trener Veljko Paunović, izgubio je od Njujork Sitija sa 1:0, a odlučujući gol dao je Kasteljanos u devetom minutu. Fajr ima samo devet bodova iz osam utakmica, bio je to prvi poraz Paunovićevog tima posle četiri utakmice.

U poslednjem meču dana Sijetl i San Hoze odigrali su nerešeno 2:2. Oba gola za goste postigao je Salinas, ali su domaći ipak stigli do boda pogocima Lerdama i Šipa.