Čempionšip: Roteram se seli u niži rang

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

U subotu je odigrano osam mečeva 45. kola Čempionšipa.

Najviše golova viđeno je na meču između Prestona i Šefilda, koji je završen rezultatom 3:3. Domaćini su do prednosti došli u devet minutu preko Stokleja, da bi Lis u 36. minutu postigao autogol i tako doneo Prestonu 2:0. Šefild je mnogo bolje ušao u drugo poluvreme, pa je u 49. minutu Banan postigao pogodak. Igrao se 62. minut kada je fudbaler Prestona Braun povisio prednost svog kluba. Ipak, u nastavku meča gosti su bili bolji tim na terenu i uspeli su da daju dva gola, preko Forestierija i Nihuija i tako izvuku bod sa gostovanja.

Fudbaleri VBA su pobedili Roteram rezultatom 2:1 i tako ga izbacili u niži rang. Gosti su prvi poveli u 50. minutu golom Robertsona, ali nisu uspeli da održe prednost, te su u nastavku primili dva gola. Strelci su bili Rodrigez u 77. i Harper u 79. minutu.

Meč između Boltona, koji je matematički već ispao iz lige, i Brentforda odložen je zbog štrajka igrača.

Pored Roterama i Boltona i fudbaleri Ipsviča su ispali iz Čempionšipa.