04.05.2019 | 12.20 > 12:24

J liga: David Vilja nedovoljan za Petrovićev Saporo

U subotu ujutru po srednjeevropskom vremenu na programu je bilo pet mečeva desetog kola japanske J lige, a u centralnom meču kola i utakmici koju ste mogli da pratite na Sport klubu 1 Saporo je na domaćem terenu pobedio Visel Kobe 2:1.

David Villa

Katharine Lotze/Getty Images

Kobe je u gostima stigao do vođstva u 62. minutu, kada je strelac iz penala bio David Vilja. Ipak, Saporo srpskog trenera Mihaila Petrovića je ubrzo došao preokreta golom Šinda u 68. minutu majstorijom makazicama i Suzukija u 75. minutu.

Kobe nastavlja sa problemima na startu nove sezone – osvojili tek 10 bodova iz 10 kola, a ovo im je bio peti poraz zaredom. Saporo je peti sa 18 bodova.

Gamba je u Osaki remizirala sa liderom tabele Tokiom 0:0, a Šonan je kod kuće podelio bodove sa Nagojom – 1:1.

Strelac za domaćina bio je Jamasaki u 45+1. minutu iz penala, dok je za goste gol dao Brazilac Žoao Šmit.

Cerezo Osaka Migela Lotine je slavila u gostima protiv Jamage 2:0 – golove za goste postigli su Mendeš i Okuno.

Oita je savladala Sagan Tosu takođe sa 2:0 – strelci su bili Onaivu i Kozuka.

Na prvom mestu tabele nalazi se Tokio sa 24 boda, a Nagoja i Oita imaju po 20. Sagan Tosu je poslednji sa četiri boda.

U petak su do pobeda stigli Kavasaki, Jokohama, Kašima i Ivata.