Pobede Šenžena i Pekinga, goleada u Tjanđinu

Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

U nedeljnim mečevima osmog kola kineske Superlige pobede su ostvarili Šenžen i Henan, dok su preostale dve utakmice završene bez pobednika.

Henan je u gostima bio bolji od ekipe Peking Renhea rezultatom 2:1.

Diop je iz penala doneo prednost domaćem timu u 19. minutu, a Basogog je u već u 25. doveo goste do izjednačenja.

Konačnih 2:1 u Pekingu postavio je Feng Žuoji u 49. minutu. Henan je deveti na tabeli sa osam bodova, dok je Peking na začelju i imao samo pet bodova iz osam utakmica.

Šenžen je slavio pred svojim navijačima protiv Šangaj Šenhue 2:1.

U prvom delu igre nije bilo golova, a onda je u 63. minutu Li Junji doveo domaći tim do prednosti.

Za izjednačenje je pogodio Igalo u 76. minutu, iz penala, a tri boda domaćoj ekipi doneo je Presijado u 88.

Đangsu Saning i Dalijan Jifang odigrali su nerešeno 1:1, a pobednika nije bilo ni na duelu između Tjanđina i Čongćinga koji je završen rezultatom 3:3.