11.05.2019 | 15.39 > 15:44

Kina: Samo Čongćing odbranio svoj teren

Tri utakmice odigrane su u okviru subotnjeg programa u devetom kolu kineske Superlige, a trijumfe su ostvarili Vuhan i Henan na gostovanju, kao i Ćongćing na svom terenu.

BIG fudbal

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Čongćing nije imao velikih problema protiv Peking Renhea, koji se nalazi na začelju tabele, ali je oba pogotka postigao u poslednjih dvadesetak minuta. Strelci su bili Fernardinjo Konseisao u 69. i Mavlanjaz Dilmurat u 85. minutu.

Na taj način je klub sa severozapada Kine napredovao do četvrtog mesta i sada ima 15 bodova, devet manje od Peking Guoana, čiji je gradski rival na začelju sa samo pet bodova.

Odmah ispred tima iz Pekinga nalazi se Hebei, koji je doživeo treći uzastopni poraz, a šesti na posledhnjih osam utakmica, pošto je na svom terenu izgubio od Henana 3:2. Na toj utakmici je viđen niz preokreta, pošto je posle golova Frenka Ohandže za goste, Marsao oba puta donosio izjednačenje Hebeiju. Na kraju je Henan stigao do trijumfa pogotkom Kristijana Bosogoga u 66. minutu.

Henan sada ima 11 bodova na osmom mestu, isto kao i Šenžen, dok je Hebei ostao na pet bodova.

U jedinoj preostaloj utakmici, Vuhan je savladao Dalijan 2:1 golovima Lea Baptistaa i Žana Kuasija, dok se na drugoj strani u strelce upisao Janik Karasko. Vuhan sada ima 11 bodova, a Dalijan četiri manje.