Mažić imao pune ruke posla – Hulk iz penala za pobedu!

Laurence Griffiths/Getty Images

Četiri nedeljna meča devetog kola kineske Superlige odigrana su u nedelju, a pobede su ostvarili Guangdžou R&F, Peking Guoan i Šangaj SIPG, dok je jedan meč završen bez pobednika.

Najuzbudljivije je bilo u Šangaju gde je Šangaj SIPG savladao Šandong Luneng 2:1, a konačan preokret dogodio se posle mnogo uzbuđenja u završnici, u 11. minutu sudijske nadoknade. Pravdu na meču u Šangaju delio je srpski arbitar Milorad Mažić.

Domaći tim uspeo je da stigne do trijumfa i pored toga što je od 71. minuta igrao sa igračem manje, pošto je Vei Žen dobio drugi žuti karton.

Gosti su poveli u prvom minutu golom Gedesa. Izjednačenje je doneo Elkeson u 74, a konačnih 2:1 postigao je Hulk, iz penala, u 11. minutu sudijske nadoknade kada je Mažić pokazao na belu tačku.

Šangaj SIPG je na drugom mestu na tabeli sa 22 boda, pet manje od Pekinga, Šandong je na petoj poziciji sa 14 bodova.

Peking je bio ubedljiv na domaćem terenu protiv Šenžena, dok je Guangdžou R&F Dragana Stojkovića Piksija u gostima bio bolji od Tjanđina sa 2:1.

Duel između Guangdžoua i Đangsua završen je bez pobednika 2:2.