Alsvenskan: Gužva na vrhu, četiri ekipe na čelu tabele

Odigrano je još pet mečeva devetog kola Alsvenskan lige. Pobede su ostvarili Haken i AIK, čime se stvorila krajnje neverovatna situacija na samom vrhu.

AIK

Printcsrean

Pobedama su Haken i AIK došli na deobu prvog mesta sa Malmeom i Hamarbijem. Haken je minimalnim rezultatom slavio protiv Kalmara kod kuće golom Ahmeda Jasina u 67. minutu. Sa druge strane AIK je igrao u gostima protiv Helsingborga, ali je pokazao klasu i potvrdio da je sa razlogom jedan od favorita za titulu. Ekipa iz Stokholma slavila je 3:1. Dvostruki strelac je bio Eljunusi u 16. i 69. minutu, a u 43. gol je postigao Sundgren iz penala. Domaći su uspeli samo da izjednače u 17. minutu preko Svensona.

U ostalim mečevima dana postignuti su sledeći rezultati: Elfsborg - Eskilstuna 1:0, Falkenbegs - Đurgarden 0:3, Sirijus - Sundsval 1:0.