Loftus-Čik na štakama, Čelsi ubedljiv u Bostonu

Mike Hewitt, Getty Images Sport

Fudbaleri Čelsija pobedili su Nju Ingland Revolušn u prijateljskoj utakmici odigranoj u Bostonu 3:0, a loša vest za menadžera Mauricija Sarija je povreda Rubena Loftusa Čika.

Plavi su poveli već u 3. minutu pogotnom Rosa Barklija, a u 29. minutu prednost gostiju iz Londona duplirao je Olivije Žuru.

Trener Čelsija na poluvremenu je izvršio šest promena, između ostalog u igru je ušao i Loftus-Čik, koji je posle samo 24 minute morao van igre. Mladi fudbaler je povredio nogu i uz pomoć saigrača, vidno hramljući, napustio je teren.

Loftus-Čik je sa zaštitnom čizmom i na štakama napustio stadion i neizvesno je da li će biti spreman za finalni meč Lige Evrope protiv Arsenala, koji je na programu 29. maja u Bakuu.

U 62. minutu konačan rezultat svojim drugim pogotkom postavio je Barkli.

Čelsi je meč počeo u sastavu: Kepa, Zapakosta, Kristensen, Luiz, Alonso, Kovačić, Žoržinjo, Barkli, Pedro, Azar, Žiru.