Getty Images/Claus Andersen

16.05.2019 | 07.16 > 07:22

MLS: Šampion u seriji, Runiju bod u Torontu

Fudbaleri Atlante i Sijetla ostvarili su pobede u mečevima MLS šampionata odigranim u četvrtak ujutro, dok su dva duela završena nerešenim rezultatom.

Vejn Runi

Patrick McDermott/Getty Images

Vejn Runi

Aktuelni prvak je posle lošeg starta, na gostovanju Vankuveru upisao peti uzastopni trijumf, a jedini gol za Atlantu postigao je Venecuelanac Žozef Martinez u 29. minutu iz penala.

Tim iz Džordžije je posle 11 utakmica treći na Istoku sa 20 bodova, dok je Vankuver prekinuo niz od dva trijumfa i sa 12 bodova osmi je na Istoku.

Sijetl je pred svojim navijačima savladao Orlando sa 2:1 i sa 25 bodova na Zapadu nastavio poteru za liderom Los Anđelesom koji ima dva boda više.

Raul Ruidiaz je doneo prednost Saundersima u 19. minutu, Handvala Bvana je u 68. povisio na 2:0, a konačan rezultat postavio je Kris Miler u 75. minutu. Orlando je deseti na Istoku sa 12 bodova.

Hjuston i Portland su odigrali 1:1, dok u duelu između vodećeg tima Istočne konferencije Toronta i vodećeg DC Junajteda nije bilo golova. Vejn Runi je u 48., minutu ušao u igru u gostujućoj ekipi.