Getty images/Steve Welsh

16.05.2019 | 21.30 > 21:32

Allsvenskan: Bez golova u velikom derbiju

Malme i IFK Geteborg ostaju vodeće ekipe švedskog šampionata, posle remija bez golova u devetom kolu.

Malmo FF

Printcsrean

U poslednjem meču trunde IFK Nurćeping pobedio je u gostima Erebru 2:1 i odmakao od opasnosti.

Posle šest odigranih mečeva u sredu, derbi devete runde Allsvenskana igrao se na stadionu Gamla Ulevi, gde je 18 hiljada ljudi priželjkivalo žestoku borbu dva najtrofejnija kluba u zemlji.

IFK je posle nekoliko neuspešnih godina ove sezone oduševio, najefikasnijije tim u ligi i nije izgubio još od trećeg kola, sa timom koji je u većini sastavljen od igrača iz sopstvene akademije. Malme je, posle veoma neuspešne prošle sezone, ponovo prvi favorit lige i posle klimavog početka ušao je u moćnu seriju.

Domaćin je bio dominantan tokom prvog poluvremena, uz zapažene partije dva tinejdžera – plejmejkera Patrika Karlsona Lajemira i krila Benjamina Nigrena. U nastavku gosti su preuzeli kontrolu, ali ni tada golmani nisu imali mnogo razloga za strah.

Najopasnije situacije viđene su u poslednjih 15 minuta, najpre je Starfelt pogrešio, ali je uspeo da se ispravi i blokira šut Markusa Rusenberga. Zatim je Antonson pao u kontaktu sa istim defanzivcem, ali sudija nije pokazao na belu tačku, a u nadoknadi je Dalin zaustavio udarac bivšeg futsal reprezentativce Švedske Sargona Abrahama, iz njegovog prvog kontakta sa loptom.

Malme posle devet kola ima 18 bodova, a IFK predvodi grupu od četiri ekipe sa po 17 bodova, u kojoj su njihov gradski rival Heken i stokholmski tandem Hamarbi – AIK.

Tri gola viđena su u Erebruu, gde je vicešampion iz Nurćepinga poveo golom Aleksandra Fransona već posle četiri minuta. Karlos Strandberg, pozajmljeni igrač Malmea, izjednačio je u prvom napadu drugog poluvremena, ali je Džordan Larson (Henrikov sin) postigao peti gol u sezoni u 60. minutu i obezbedio pobedu gostima. Nurćeping je tako skočio na deveto mesto, dok je Erebru ostao gde je bio, potpuno poravnat sa Helsingborgom na ivici zone ispadanja.

Deseto kolo Allsvenskana igra se od subote do ponedeljka, a Sportklub prenosi duel Malmea i Kalmara u nedelju od 15 časov