EP U17: To su Azuri, dva šuta – dva gola

UEFA

Poznati su finalisti Evropskog prvenstva za igrače do 17 godina koje se igra u Irskoj. Za titulu će se boriti Holandija i Italija, baš kao i pre godinu dana.

Oba polufinala bila su veoma zanimljiva i neizvesna. Holanđani su minimalnim rezultatom savladali Špance, a gol je postigao Tabuni u sam smiraj meča u 89. minutu. Uprkos toj činjenici da je gol postignut u finišu Oranje je zasluženo u finalu i braniće titulu osvojenu prošle godine u Engleskoj.

Rival Holanđanima u finalu biće isti kao i pre godinu dana. Italija je savladala Francusku 2:1 posle preokreta, ali je utisak da su imali dosta sreće. Francuzi su bili mnogo bolji rival, poveli su u 41. minutu preko Miloa. Ipak, Azuri su imali sreće da anuliraju vođstvo protivnika pred sam kraj poluvremena. Tačnije, u prvom minutu nadoknade. Imali su slobodan udarac iz veoma izgledne pozicije, a Espozito je u stilu Andree Pirla šutirao i doneo izjednačenje.

To je ujedno bio prvi šut Azura na gol protivnika. A drugi je usledio tek u 81. minutu. Đovane je odlično prodro po levoj strani, sjajno ubacio loptu u peterac, a Udogije rutinski iskoristio veliku šansu za potpuni preokret. Fracuzi su imali čak 13 šuteva, četiri u okvir gola, ali im to nije ništa vredelo pošto su Italijani iskoristili bukvalno sve svoje šanse.

Finale se igra u nedelju od 16:30. Prošle sezone u duelu istih rivala Holandija je slavila posle boljeg izvođenja penala. Holanđani se bore za četvrtu, a Italijani tek za drugu titulu šampiona Starog kontinenta. Pored četiri polufinalista plasman na Svetsko prvenstvo u istoj kategoriji koje će se igrati na jesen, obezbedila je i Mađarska, pobedom nad Belgijom posle penala.