Kina: Šangaj doživeo novi poraz

U petak je odigrano četiri meča 10. kola Superlige Kine.

BIG fudbal

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

U derbiju kola Šangaj Šenhua doživeo je novi poraz i ostao na samo dve pobede u prvih 10 kola, a na stadionu Hongkou pobedio je Šandong Luneng rezultatom 3:1.
Posle prvih 45 minuta rezultat je bio 1:1, a u obostrano konfuznoj igri, najbolje su  se snaašli Graciono Pele i Đovani Moreno. Pele je gol postigao u 15. minutu, na asitenciju Felainija, a osam minuta kasnije Đovani Moreno, najbolji strelac u istoriji Šangaja, na asistenciju Oskara Romera izjednačio je na 1:1.

U drugom poluvremen gosti su bili za klasu bolji, prvo je na asitenciju Šinghana gol postigao Žil za 1:2 u 58. minutu, a pobedu je potvrdio bivši igrač Mančester Junajteda Mauran Felaini, svojim drugim golom u 75. minutu.

Šangaju je ovo šesti meč bez pobede zaredom i ne bi bilo iznenađenje da trener Kike Snačez-Florez dobije otkaz, a s druge strane Šandong, koji sa klupe vodi Li Šjaopeng, napravio je odličnu uvertiru pred meč azijske Lige šampiona sa Kašimom Antlers.