Brazil: Domaćini bez greške, lider razbio Santos

Odigrani su prvi mečevi petog kola brazilske Serije A, a sve tri pobede zabeležile su domaće ekipe, Palmeiras, Atletiko Mineiro i Fluminense.

Palmeiras

Alexandre Schneider/Getty Images

Najzanimljivije je bilo u Belo Horizonteu gde je Atletiko Mineiro dočekao Flamengo. Domaćin je poveo u 28. minutu preko Kazaresa, ali je samo tri minuta kasnije Enrike izjednačio. A onda u četvrtom minutu nadoknade dar sa neba za goste, pošto je Atletiko ostao sa igračem manje zbog crvenog kartona Elijasa. Ipak, to im nije puno pomoglo, pošto je Čara već u 47. minutu doneo novo vođstvo domaćinu, a samim tim i tri boda, iako su čitavo poluvreme igrali sa desetoricom. Ovom pobedom Atletiko se oporavio od poraza u prošlom kolu i nastavio da vrši pritisak na lidera i šampiona Palmeiras, pošto ima samo bod zaostatka. Flamengo je sedmi sa sedam bodova i pet manje od Atletika.

Palmeiras je ostao lider jer je razbio Santos kod kuće 4:0. Golove su postigli Gomez, Dejverson, Veiga i Hjoran. Santos je četvrti sa 10 bodova, tri manje od Palmeirasa i dva manje od Atletika.

U preostalom meču večeri Fluminense je slavio protiv Kruzeira 4:1 i tako došao do tek druge pobede što mu je dovoljno za osmo mesto. Kruzeiro je 12. sa istim učinkom od šest bodova.