19.05.2019 | 04.29 > 04:39

MLS: Dinamo za 60 sekundi neutralisao Runija

Odigrano je još četiri meča večeri. Najzanimljivije bilo je u Hjustonu, gde je domaći Dinamo preokrenuo protiv DC Junajteda i slavio 2:1 za proboj do trećeg mesta Zapada.

Vejn Runi

Patrick McDermott/Getty Images

Vejn Runi

Ekipa iz glavnog grada SAD bila je bodovno poravnata na vrhu Istoka, dok je Hjuston u dobroj formi i nalazi se u vrhu Zapada. Vejn Runi je doveo goste u vođstvo u 47. minutu. Međutim, odgovor domaćih bio je šokantan. Prvo je Rodriges u 67. minutu izjednačio, a samo minut kasnije Meknamara preokreće. Ispostaviće se da je to konačan rezultat, kojim Hjuston izbija na treće mesto Zapada, dok je DC Junajted drugi na Istoku.

Filadelfija je remijem bez golova na svom terenu protiv drugoplasiranog na Zapadu Sijetla povela na Istoku, iako sa istim brojem bodova kao i DC Junajted, ali uz utakmicu manje. U preostala dva meča Minesota je minimalnim rezultatom slavila protiv Kolumbusa, dok su Sporting Kanzas Siti i Vankuver odigrali 1:1.