Alessandro Sabattini/Getty Images

19.05.2019 | 15.38 > 15:45

Karaskov Dalijan se izvukao u Šenženu

U 10. kolu kineske Superlige Dalijan Jifang je na gostovanju slavio protiv Šenžena 2:1, dok je Tjanđin bio bolji od Hebeia 2:0.

Yannick Carrasco

David Rogers/Getty Images

Šenžen je na svom terenu poveo preko Presaida u 24. minutu. Posao je bio još komplikovaniji za gostujući Dalijan jer je taj timu nadoknadi prvog poluvremena ostao bez Li Đijanbina koji je dobio drugi žuti karton.

U nastavku je Dalijan Jifang izjednačio golom Janika Karaska sa bele tačke dok je u 90. minutu He doneo pobedu Dalijanu.

Što se tiče meča Tjanđina i Hebeija Tjanđin je slavio golovima Brazilca Džonatana u 74. i 77. minutu. Džonatan je inače ušao u igru na poluvremnu, a tim golovima Brazilac je izbio na treće mesto liste strelaca. Ispre njega su samo Gracijano Pele i Eran Zahavi sa devet odnosno deset golova. Džonatan je do sada postigao osam.