Alsvenskan: AIK juri lidera, Đurđić dobio crveni karton

Nils Petter Nilsson/Ombrello/Getty Images

U ponedeljak su se igrala poslednja četiri meča 10. kola švedskog šampionata, a seriju pobeda nastavio je AIK, dok su do bodova došli još Norćeping i Erebru, dok su Geteborg i Hamarbi remizirali bez golova.

AIK je na „Frends areni“ u Stokholmu sa 2:0 pobedio Falkenbergs, a dvostruki strelac za domaći tim bio je norveški reprezentativac Tarik Eljunusi. On je sa osam postignutih golova trenutno prvi strelac šampionata.

Srpski golman Budimir Janošević presedeo je čitav meč na klupi pobedničke ekipe.

AIK je nakon 10 kola treći sa 20 bodova, koliko ima i Heken, a lider tabele je Malme, koji je osvojio 21 bod.

Geteborg je kod kuće remizirao bez golova sa Hamarbijem, a gost je meč završio sa desetoricom fudbalera, pošto je u 90+4. minutu drugi žuti karton i isključenje dobio nekadašnji napadač Partizana Nikola Đurđić.

Norćeping je kod kuće bio bolji od Sundsvala 2:0, a golove za domaćina su postigli u prvom poluvremenu Niman i Larson.

Erebru je u gostima bio bolji od Estersundsa, a golove za pobednika postigli su Bertilson, Strandberg i Larson, dok je pogodak za domaćina postigao Islamović.

U nedelju je Malme slavio 1:0 protiv Kalmara i tako zadržao prvu poziciju.