Getty Images/Stuart Franklin

22.05.2019 | 06.04 > 06:06

Sudamerikana: Šestica Universidad Katolike

Fudbaleri Universidad Katolika iz Ekvadora pobedili su peruanski Melgar na svom terenu sa 6:0 u prvoj utakmici 1/16 finala Kopa Sudamerikana.

BIG fudbal

Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Universidad je tim trijumfom praktično već osigurao plasman u osminu finala, pošto je Melgaru u revanšu potrebno pravo čudo.

Domaći su povedli u 24. minutu golom Karselana, da bi u 31. Čala povisio rezultat. Do poluvremena je bilo 3:0, pošto je gol iz penala dao Vides u 42. minutu, da bi u drugom delu mrežu gostiju tresli Čala ponovo u 57, Ona u 78. i Kortes u 90+1.

U međuvremenu, Melgar je ostao sa igračem manje od 75. minuta zbog crvenog kartona Gomesa.

Revanš je na programu 29. maja, a pobednik će na megdan boljem iz duela između Agilasa i Independijentea.

U prvoj utakmici ta dva tima slavili su Kolumbijci kod kuće posle preokreta 3:2. Dominges je doveo Independijente u vođstvo u 21. minutu, ali je Gomes u 23. poravnao.

Golovima Salasara u 46. i Obrijana u 59. Agilas je došao do 3:1, da bi Romero u 66. postavio konačan rezultat. Agilas je od 85. igrao sa desetoricom zbog iskključenja Rodrigesa.

U ostalim mečevima River Plejt - Kolon 0:0, Rojal Pari - Masara 1:0, Universidad Kalera - Atletiko Mineiro 1:0, Univesidad Espanjola - Sporting Kristal 0:3