MLS: Autogol, penali i pobede timova iz Los Anđelesa

Catherine Ivill/Getty Images

Fudbalski klub Los Anđeles zabeležio je i 10. pobedu ove sezone, pošto je na svom terenu savladao Montreal Impakt sa 4:2.

Vodeći tim Zapadne konferencije je igrao angažovanije, odlučnije, pa je zasluženo slavio. Mogli su fudbaleri Los Anđelesa i do ubedljivije pobede, ali su postigli autogol i skrivili penal.

Goleadu na stadionu ‘Bank of Kalifornija’ započeo je Ramirez već u sedmom minutu. Prednost domaćih udvostručio je Vela u 28, da bi na njegovu asistenciju Blesig pogodio u 31.

Svaku neodoumico o pitanju pobednika ovog duela rešio je Blekom u 55. minutu, kada je pogodio za vođstvo Los Anđelesa od 4:0.

Utehu gostima pružio je Segura autogolom u 70. minitu, da bi Tajder postavio konačni rezultat sa bele tačke u 84.

Los Anđeles je i dalje prvi na Zapadu sa 34 boda, dok je Montreal, posle tri utakmice bez pobede, treći na Istoku sa 21 bodom.

Nova tri boda osvojio je i Los Anđeles Galaksi, koji je u gostima savladao Orlando Siti minimalnim rezultatom. Jedini gol na meču postigao je Dos Santos u 19. minutu. Imao je priliku Nani da donese makar bod domaćima u 32. minutu, ali je bio neprecizan sa penala.

Bila je to prva pobeda Galaksija posle četiri vezana poraza, te je ekipa iz Los Anđelea treća na Zapadu sa 25 bodova. Orlando je, s druge strane, izgubio sedmu utakmicu ove sezone, pa je tek 10. na Istoku.

Golom Savarina u četvrtom minutu nadoknade Real Solt Lejk je došaodo pobede nad Atlanta Junajtedom od 2:1.

Domaći su poveli u 36. minutu golom Sauseda, da bi gosti izjednačili preko Martineza u 78. Ipak, odlično se u završnici meča snašao Savarino, koji je hitro reagovao na asistenciju Luiza, te doneo svom timu novu pobedu.

Ekipi iz Solt Lejka to je bio treći trijumf u nizu, posle kojeg je peta na Zapadu. Atalanta je pretrpela drugi poraz zaredom, pa je četvrta na istoku.