Goleada pripala Šimicuu, prvi poraz lidera

Michael Regan/Getty Images

Fudbaleri Šimicua pobedili su Vegaltu na svom terenu u uzbudljivom meču 13. kola japanske lige rezultatom 4:3.

U prvom poluvremenu viđeno je čak pet golova. Gosti su poveli preko Matsušita u drugom, a domaći preokrenuli golovima Daglasa u petom i Kitagave iz penala u 20. minutu.

Posle pogotka Jošijoa u 37. bilo je 2:2, a prednost Šimicuu vratio je Elsinjo u 45+4.

Ponovo je Vegalta uspela da izjednači, pošto je strelac bio Nagasava u 59. minutu, da bi 30 minuta kasnije pobedu ekipi iz Šizuoke doneo Daglas.

Šimicu je sad 15. na tabeli sa 12 bodova, dok je Vegalta 17. sa 10.

Lider šampionata Tokijo doživeo je prvi poraz u sezoni.

Bolji od tima iz glavnog grada bila je Serezo Osaka na svom terenu 1:0, a jedini gol dao je Mendes u 78. minutu.

Uprkos tome, Tokio ostaje prvi sa 30 pooena, 6 više od Nagoje i Oite, uz meč više. Serezo je deveti sa 17 bodova.

Duel Sapora i Gamba Osake završen je bez golova.