J liga: Jokohama demonstrirala silu, pobeda šampiona

Getty images/ Masashi Hara

U nedelju je odigrano šest mečeva J lige, čime je završeno 13. kolo.

Kavasaki Frontale ostvario je minimalnu pobedu nad Oitom. Iako je aktuelni šampion više pretio, oba tima su imala po dva šuta u okvir gola rivala. Pobedu braniocu titule doneo je Maginjo, pogotkom u 28. minutu.

Kavasaki je zabeležio sedmu pobedu i trenutno je drugi na tabeli. Oita je posle remija u prethodnom kolu, ostala bez bodova u ovome, te se nalazi na četvrtoj poziciji.

Fudbaleri Jokohame zabeležili su ubedljivu pobedu u 13. kolu J lige, pošto su na svom terenu savladali Ivatu sa 4:0.

Agresivno su igrali domaći, pa su prema golu rivala uputili 21 udarac. Pokušavala je Ivata da pruži kakav takav otpor, ali je malo vremena imala loptu u nogama i nije uspevala da dođe do izgledne šanse.

Vođstvo Jokohami doneo je Žunior u 40. minutu. Svega 15 minuta po početku drugog poluvremena prednost domaćih uvećao je Nakagava. Do kraja meča u strelce se upisao još Žunio – Brazolac je u 65. minutu bio siguran sa bele tačke, a konačni rezultat postavio je u 74. uz asistenciju Ogihara.

Bila je to druga pobeda u nizu Jokohame, koja je peta na tabeli sa 24 boda. Ivata je pretrpela sedmi poraz u prvenstvu, te je na 15 mestu u poretku.

Istim rezultatom, 4:0, Hirošima je pobedila Uravu. Već u 6. minutu gosti su poveli preko Morišima, da bi u 25. bilo 2:0 – precizan je bio Vieira. Do ubedljive pobede Hirošima je došla golovima Rajnera u 63. i Vatarija 80.

Bio je to prvi trijumf Hirošime posle pet vezanih poraza u domaćem prvenstvu, pa je skočila na sedmo mesto. Urava je pretrpela četvrti poraz u nizu i na 11. je mestu.

Golova je bilo i u Kobeu, gde je domaći klub savladao Šonan sa 4:1. Posle prilično monotonog prvog poluvremena, usledilo je prilično dinamično drugo. Prvi gol postigao je Velington u 54. minutu, da bi se potom u strelce upisali Mita u 73. i Vila u 75. Pobedu domaćih potvrdio je upravo Velington u 86.

Počasni gol za goste postavio je Ibusuki u poslednjem minutu.

Jamaga je minimalnim rezultatom savladala Nagoju, dok je Sagan Tosu iznenadio Kašimu pobedom od 1:0.