David Ramos, Getty Images

28.05.2019 | 21.16 > 21:17

Preokret Malmea za +6

Fudbaleri Malmea pobedili su Sundsval 2:1 u unapred odigranoj utakmici prvenstva Švedske.

Malme je upisao treći uzastopni trijumf i sa 27 bodova lider je šampionata, ispred Geteborga, Đurgardena i AIK koji imaju po 21 bod.

Gosti iz Sundsvala poveli su golom Paa Konatea u 32. minutu, a Malme je izjednačio deset minuta kasnije pogotkom španskog internacionalca Karlosa Morosa.

Tri boda domaćem timu doneo je Andres Kristijansen odličnim udarcem sa više od 25 metara, ali utisak je i da je golman Sundsvala loše reagova. Dancu je to bio treći pogodak u poslednje tri utakmice.

Sundsval je 14. na tabeli sa 9 bodova, dok su na začelju Falkenbergs i Eskilstuna sa po 6 bodova.